AKCJA Róża od Świętego Walentego !

Zbliżają się Walentynki i to już kolejny rok kiedy trójmiejskie stowarzyszenia, kluby samopomocy i instytucje zajmujące się zdrowiem psychicznym, włączają się w akcję „Róża od Świętego Walentego”. Nie wszyscy wiedzą, że Święty Walenty jest patronem osób chorujących psychicznie, dlatego właśnie akcja Róża od Świętego Walentego odbywa się 14 lutego. To co stanowi o sile akcji, to jej prostota i ludzki wymiar. Uczestnicy akcji, w dniach 12- 15 lutego, odwiedzą pacjentów zamkniętych i dziennych oddziałów psychiatrycznych oraz innych instytucji kojarzonych ze zdrowiem psychicznym. Wręczona róża i chwila ciepłej rozmowy niejednokrotnie są znaczącym elementem w codziennym trudzie zmagania się z chorobą, czy wychodzenia w kryzysu. Elementem, który daje nadzieję na możliwość wyzdrowienia i uzyskania wsparcia w procesie zdrowienia. W tym roku rozszerzamy grono osób i placówek, które będą brały udział w akcji. To co zapoczątkowało Stowarzyszenie Świętego Walentego, staramy się kontynuować i zarażać ideą innych. Aby zorganizować akcję, odbędą się warsztaty, podczas których przygotowane zostaną kartoniki z mottami i sentencjami, którymi ozdobione będą róże. Róż do rozdania będą setki, a więc ręce do pracy i wsparcie przydadzą się w każdej ilości.
Jeśli jesteś chętny/chętna aby dołączyć do akcji i wziąć udział w warsztatach, odwiedź nas

w najbliższy piątek 09 lutego, w Klubie 1,2,3, przy ul. Warszawskiej 42, o godzinie 15.00 lub
w poniedziałek 12 lutego, w ŚDS przy ul. Generała Stanisława Maczka 1, w godzinach od 10.30-12.00.

W środę 14 lutego od godziny 9.30, w Klubie 1,2,3, ozdabiamy kwiaty, wcześniej przygotowanymi kartonikami, ubieramy się ciepło i ruszamy rozdawać Różę od Świętego Walentego. Zapraszamy serdecznie !
Potrzebujesz więcej informacji ? Napisz pod adres s.ogiejko@mopsgdynia.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 797-993-618